Kurum olarak hizmete başladığımız ilk günden hatta eğitime gönül verdiğimiz günden bu yana okul öncesi eğitimin önemi ve telafisi olmayan bir zaman dilimini kapsadığını bilerek farkındalık yaratmak bizler için en önemli misyon oldu.

Çift kanatlı bir nesil yetiştirme amacının kendine ve topluma faydalı nesiller yetiştirmek olduğuna inanan Fark Çocuk Akademisi Kreş ve Anaokulu bu amacı “Tek kanatla uçulmaz” sloganı ile ifade ediyor. Tek kanatla bütün çırpınışlara rağmen sadece düşüleceğinin farkında olarak güzel ahlaklı ve akademik alanda üstün nesiller yetiştirmeyi amaçlıyor. Çağımızda yaşanan ekonomik, teknolojik ve bilimsel alanlardaki baş döndürücü gelişmelere rağmen insanlığın erdem, fazilet ve ahlak olarak aynı gelişim seyrini göstermediğini ve insani değerler yönünden sürekli bir düşüş içerisinde olduğuna şahit oluyoruz. Belki 20 – 30 yıl öncesine göre bilgi teknoloji ve ekonomik refah düzeyi olarak çok iyi durumda olabiliriz. Ancak insanlık namına fazilet ve ahlak anlamında 20 yıl öncesinden daha ileri olduğumuzu söylememiz mümkün değil.

Okul öncesinden itibaren uygulanan oldukça iyi yapılandırılmış ve Fark Çocuk Akademisine özgü programlar doğrultusunda verilen eğitimler öğrencilerin tam donanımlı bireyler olarak yetişmeleri için sentezlenmiştir.